14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

“Mego-operacioni i blerjes së votës!”- Sali Berisha publikon videon: 40 mln euro u shpërndanë brenda pak ditësh në Durrës

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se zgjedhjet e 25 prillit i “ekzekutuan” para votimit pas një mega-operacioni të blerjes së tyre.

Duke shpërndarë një video, Berisha thotë se në kundërshtim flagrant me ligjit, buxheti i shtetit shpërndau 40 mln euro në kontot bankare të qytetarëve të Durrësit dhe jo vetëm brenda pak dotëve para votimeve.

Postimi i Berishës:

Zgjedhjet e lira te ekzekutuara para votimit!

Megooperacioni blerja te votes!

Ne kundershtim flagrant me ligjin direkt nga buxheti i shtetit u derdhen 40 milion euro ne kontot bankare te qytetareve te bashkise se Durresit dhe bashkive tjera te demtuara nga Termeti.

Gazetaret investigativ Klodian Tomorri Aranita Brahja kane zbuluar operacionin me te madh te blerjes se votes me parate e thesarit te shtetit!

Related posts

Deputetja e Vetëvendosjes zbulon me kë do të bëjnë koalicion

dardanianews

Kompania e sondazheve në Kosovë, publikon sondazhin e ri, ja çfarë përkrahje ka Vetëvendosje

dardanianews

Fjalët e para të presidentit Thaçi pas ngritjes së aktakuzës nga Specialja

dardanianews