20 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Milaim Zeka: Të jeni të bindur që pas 29 majit, kryeministër i Kosovës do të jetë Avdullah Hoti

Në studion e emisionit “Top Talk” drejtuar nga gazetari Denis Dyrnjaja, ishte i ftuar analisti Milaim Zeka, i cili foli për zhvillimet e fundit në Kosovë.

Duke qenë se qeveria e Albin Kurtit ra, me anë të mocionit të mosbesimit që u bë në fund të marsit në Parlamentin e Kosovës, vendi ka mbetur pa kryeministër. Sakaq, Gjykata Kushtetuese në Kosovë, ka zgjedhur 29 majin për formimin e qeverisë së re.

Në Kosovë ka shpërthyer një debat i madh se kush duhet ta mandatojë si Kryeministrin e ri të Kosovës, Abdullah Hotin, Albin Kurti, apo presidenti Hashim Thaçi. Në lidhje me këtë temë, analisti Milaim Zeka u shpreh se vendimi përfundimtar në lidhje me kryeministrin e ri do të merret pas 29 majit. Por ai është plotësisht i bindur që pas asaj date, kryeministër i Kosovës do të jetë Abdullah Hoti.

Related posts

I-sh Ambasadori Holandez poshtërson Kryeministren Serbe: Si mund të gënjesh kaq shum e pa turp!

dardanianews

Heroi i panjohur u hodh nga 25 metra lart në ujë dhe shpëtoi foshnjen që ra nga makina

dardanianews

DOKUMENT: Bashkëpunëtori i ngushtë i Presidentit Rugova sjell dokumentin që Kolonel Krasniqi paralajmëroi rrezikun e Mitrovicës, lajmëroi Rugovën, Berishën e Bukoshin

dardanianews