14.9 C
New York
May 30, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Zyrtari i VV-së: Donald Trump shkarkon Grenellin nga dialogu Kosovë-Serbi, e vendos Redclif-in

dhe sambleisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Komunën e Gjakovës, Kreshnik Alija, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, ka thënë se Joseph John DioGuardi, ka konfirmuar se presidenti amerikan, Donald Trump e ka shkarkuar Richard Grenell nga pozita e të emëruar special për dialogun Kosovë-Serbi dhe sipas tij, në atë post e ka emëruar John Ratcliffe.

Alija i ka uruar të gjithë shqiptarët e Amerikës, për këtë arritje, që sipas tij, John Ratcliffe, është një mik i madh i shqiptarëve.

Shkrimi i plotë i Kreshnik Alilajt:

Një lajm i konfirmuar nga Lobi Shqiptar, dhe nga vetë DioGuardi në komunikim të drejtpërdrejtë.

Presidenti Trump e ka shkarkuar pëfaqësuesin e vetë për negociata ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, z.Grenel. Ate e zëvendëson z. Redclif një mik i madh i Lobit Shqiptar në Amerikë.

Urime të gjithë shqiptarëve të Amerikës, të cilët kontribuan për këte kthesë të madhe në dobi të demokracisë dhe të lirisë.

 

 

 

Related posts

Musliu e PDK’së godet LDK’në: Veç kur të shpallen zgjedhjet ju kujtohet Rugova

dardanianews

Xhafer Tahiri flet pas kërcënimit me jetë, drejton gishtin nga PDK-ja si autorë të kërcënimit

dardanianews

Arabët i bashkohen thirrjeve shoviniste serbe – pozojnë me flamurin “nuk dorëzohemi”, ku harta e Kosovës ngjyroset me flamurin e Serbisë

dardanianews