19.2 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Ndërron jetë 39-vjeçarja nga Istogu, e prekur nga coronavirusi

Ka ndërruar jetë 39-vjeçarja nga Istogu, e cila ishte infektuar nga coronavirusi.

Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, kryetari i Istogut, Haki Rugova.

Po sot ka ndërruar jetë”, tha shkurtimisht ai.

Kurse, Ministria e Shëndetësisë ka konfirmuar se viktima ishte operuar dhe se kishte disa sëmundje shoqëruese.

“Sot me datë 13.04.2020 në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive të QKUK-së ka përfunduar me vdekje pacientja S.K. (1981) nga Komuna e Istogut, e transformuar në këtë klinikë me datë 12.04.2020 nga Klinika e Kirurgjisë Abdominale pas ndërhyrjes kirurgjikale dhe njëherësh e diagnostikuar me Covid 19. E njëjta përveç COVID-19 ka pasur edhe sëmundje të tjera bashkëshoqëruese”, njofton Ministria e Shëndetësisë.

Ndryshe, deri më tani në Kosovë nga coronavirusi kanë humbur jetën 8 persona, ndërsa janë infektuar 362./Telegrafi/

Related posts

Foto që ta copëton zemrën: Babai i vogëlushes që u vra në Himarë sulmon vrasësin 16 MINUTA MË PARË

dardanianews

Besian Mustafa Godet Klanet Në LDK: Humbje, Përçarje, Degradim… Kundër Interesit Të LDK-Së, Të Qytetarëve, Jo Interesin E Kosovës!

dardanianews

E frikshme: Kosova, vendi me vdekshmërinë më të lartë në botë: 85 viktima javën e fundit

dardanianews