2.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Kronika e zezë Lajmi i fundit

Ngjarje e rëndë: Dy të vdekur në minierën e Novobërdës nga shembja e dheut

Dy persona kanë vdekur si pasojë e shembjes së dheut në Minierën e Artanës. Lajmin e ka konfirmuar për Gazetën Express, u.d. i kryeshefit Ekzekutiv të Trepçës, Hysen Vrajolli.

I njëjti ka thënë se deri më tani ka informacione se janë konfirmuar dy persona ndërsa thotë se nuk ka persona tjerë që kanë mbetur të ngujuar.

Vrajolli thotë se bëhet fjalë për një inxhinier dhe një xehetar.

“Është shëmbe dheu, të konfirmuar janë dy të vdekur tjerë nuk ka të ngujuar, sipas informacioneve që kemi jemi duke shkuar në vend të ngjarjes, tjerë të ngujuar nuk ka. Një inxhinier dhe një xehetar.”, ka thënë ai./Express/

Related posts

Liri Loshi jep një parashikim, kështu do të veprojnë simpatizantët e Albin Kurtit pas vendimit të Kushtetueses

dardanianews

Çka Po Ndodhë? Ia Djegin Veturën Deputetit Të Vetëvendosjes!

dardanianews

Ibrahim Kelmendi dëshmon në Gjykatën Speciale, ja për çfarë e akuzon rëndë Baton Haxhiun

dardanianews