14.4 C
New York
May 6, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Pacolli reagon ndaj vendimit të Qeverisë për heqjen e reciprocitetit

Deputetja e VV-së, Fitore Pacolli, ka reaguar pas heqjes së reciprocitetit nga Kryeministri Avdullah Hoti.

Përmes një postimi në Facebook, ajo ka thënë se nga sot të gjitha maunet që vijnë nga Serbia lejohen të hyjnë në Republikën e Kosovës me dokumente që kundërshtojnë Kushtetutën e Kosovës, i referohen Republikës së Serbisë dhe përmbajnë dokumente që mohojnë pavarësinë dhe sovranitetin e Kosovës, përcjell Bota sot.

Postimi i saj i plotë në Facebook:

QEVERIA E THAÇIT:
Nga sot të gjitha maunet që vijnë nga Serbia LEJOHEN të hyjnë brenda territorit të REPUBLIKËS SË KOSOVËS me:

1. Dokumente që KUNDËRSHTOJNË KUSHTETUTËN E REPUBLIKËS SË KOSOVËS;
2. I referohen me REPUBLIKA E SERBISË;
3. Përmbajnë çfarëdo elementi që MOHON PAVARËSINË dhe SOVRANITETIN e REPUBLIKËS SË KOSOVËS .

Shtet PA DINJITET e PA SOVRANITET.

Related posts

LAJM I MIRË – SOT VETËM GJASHTË RASTE ME KORONAVIRUS

dardanianews

Coronavirus: Maskë e re për fytyrën që vret virusin mund të jetë e disponueshme në dhjetor

dardanianews

Kurti flet për bordet e reja, i quan profesionale!

dardanianews