22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Kuriozitete Lajme nga Bota

Pamje brenda pishinës më të thellë në botë që kushton 200 milionë euro

Në Angli do të nisë së shpejti ndërtimi i pishinës më të thellë në botë, që do të kushtojë rreth 200 milionë euro.

E quajtur “Humnera blu”, kjo pishinë do të jetë 50 metra e thellë dhe do të mbajë 42 000 metra kub ujë.

Qëllimi i ndërtimit të kësaj pishine është kërkimi shkencor, stërvitja e astronautëve dhe testimi i robotëve nënujorë.

Related posts

Lajmi i fundit: Edhe dy persona preken me koronavirus në Kosovë, shkon në 108 numri i të infektuarve

dardanianews

Kurti nga Shkolla “Qamil Batalli”: Nga java e ardhshme mësimi nis 8 orë në ditë

dardanianews

Infektologu kosovar, tregon se në cilin muaj mund të tërhiqet virusi, thotë se faza kritike ka filluar!

dardanianews