19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme nga Bota

Pamje dramatike – 𝐃𝐞𝐥 𝐯𝐢𝐝𝐞𝐨 𝐞 𝐫𝐚 𝐧𝐠𝐚 𝐦𝐨𝐦𝐞𝐧𝐭𝐢 𝐤𝐮𝐫 𝐪ë𝐥𝐥𝐨𝐡𝐞𝐭 𝐝𝐢𝐬𝐚 𝐡𝐞𝐫ë 𝐦𝐞 𝐚𝐫𝐦ë 𝐤𝐫𝐲𝐞𝐦𝐢𝐧𝐢𝐬𝐭𝐫𝐢 𝐬𝐥𝐥𝐨𝐯𝐚𝐤

Kamerat kanë arritur që të regjistrojnë edhe momentin dramatik kur plagoset kryeministri i Sllovakisë, Robert Fico.

Në videon e publikuar nga NEXTA TV, Fico shihet teksa afrohet drejt një turme njerëzish të cilin ishin duke qëndruar afër disa rrethojave, dhe pa pritur dëgjohen pesë të shtëna armësh.

Kryeministri sllovak ka mbetur i plagosur nga këto të shtëna, derisa i dyshuari për këtë akt është kapur menjëherë.

Fico aktualisht është duke marrë mjekim dhe raportohet se gjendja e tij është mjaft serioze.

 

Related posts

(E përditësuar) Ky është linku ku mund ta ndiqni live numrin e votuesve nëpër krejt Kosovën

dardanianews

Foreign Policy: Çfarë ndodh nëse Putin humbet luftën në Ukrainë?

dardanianews

Ekskluzive: Ky është personi i cili dyshohet se është i përfshirë në sherrin me armë te Bon Vivanti

dardanianews