22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

EKSKLUZIVE: Ky është anëtari i Kryesisë së LDK-së që votoi kundër Përparim Rames dhe kundër shkarkimit të Agim Veliut

Jo të gjithë anëtarët e Kryesisë së LDK-së u pajtuan me propozimet e kryetarit të ri të kësaj partie, Lumir Abdixhiku për kandidatët për kryetar komunë dhe për shkarkimin e Agin Veliut nga kryetari i Degës në Podujevë.

Gazeta Blic ka marrë vesh se është ish- ministri i Infrastrukturës, Lutfi Zharku ai i cili ka dalë kundër kandidatit për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama.

“Zharku e ka votuar kundër propozimin për kandidatin Përparim Rama”, tha ky burim i Gazeta Blic.

Ndryshe, Zharku e kishte kundërshtuar edhe publikisht një deklaratë të Ramës, i cili kishte theksuar se garon nën ombrellën e LDK-së, por që është apolitik.

Zharku sipas burimeve të Gazeta Blic nuk ishte pajtuar në mbledhjen e sotme të Kryesisë edhe me propozimin e Abdixhikut për shkarkimin e Agim Veliut, nga kryetari i Degës së LDK-së në Podujevë.

Ndryshe, Zharku e kishte kundërshtuar edhe publikisht një deklaratë të Ramës, i cili kishte theksuar se garon nën ombrellën e LDK-së, por që është apolitik.

Zharku sipas burimeve të Gazeta Blic nuk ishte pajtuar në mbledhjen e sotme të Kryesisë edhe me propozimin e Abdixhikut për shkarkimin e Agim Veliut, nga kryetari i Degës së LDK-së në Podujevë.

“Zharku kundështoi edhe shkarkimin e Veliut”, tha burimi.

Ndryshe, Gazeta Blic ishte e para që raportoi për shkarkimin e Veliut.

Gazeta Blic ka provuar që ta kontaktoj Zharkun, por kontakti me të ka qenë i pamundur.

Related posts

LAJMI I FUNDIT: Nga brenda mbledhjes së GP të LDK-së: Deputetët që po e kundërshtojnë mocionin (Emrat)

dardanianews

Gjatë xhirimit, shembet asfalti në Kamenicë, pamje si në filma

dardanianews

“Unë s’du me hy n’burg”/ 3 familjarë të Hashim Thaçit punësohen në RTK, reagon Jeta Xharra

dardanianews