19.3 C
New York
June 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedMoti

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Për sot parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira në pjesën e parë të ditës, ndërsa gjatë orëve të pasditës priten zhvillime të fuqishme të vranësirave, duke gjeneruar rrebeshe lokale shiu, shkarkesa rrufesh dhe breshër. Disa nga rrufetë do të jenë të ashpra.

Reshjet më të përqëndruara pritet të jenë në Rrafshin e Kosovës. Zona më e rrezikuar parashihet të jetë kryesisht zona lindore/juglindore, ku si pasojë e reshjeve rrëke, pritet të ketë përmbytje!

Pluhuri Saharian do të vazhdojë të fuqizohet, me ç’rast reshjet do të përzihen me baltë. Nga dita e enjte pritet të tërhiqet nga vendi ynë.

Era do fryjë drejtimesh të ndryshme, e cila në momente të caktuara pritet të jetë mjaft e fuqishme, me shpejtësi prej 10-65 km/h.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 13 deri në 16°C, ndërsa ato maksimale prej 25 deri në 28°C

Related posts

“E zbulova tradhtinë e gruas time pas 12 vitesh, dhe tani…”

dardanianews

Rrëfimi për luftën e Koshares: Si u tërhoq trupi i Sali Çekut tre ditë pas vrasjes

dardanianews

Vrasja në Pejë e dy zyrtarëve të lartë të PDK-së, krejt çka dihet deri më tash

dardanianews