5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Gëzim Kelmendi kërkon arrestimin e ambasadorit të Kosovës në Francë

Kryetari i Partisë “Fjala”, Gëzim Kelmendi ka reaguar ndaj ambasadorit të Kosovës në Francë, Qëndrim Gashi.

Sipas tij, diplomati kosovari në Paris nuk meriton vetëm të shkarkohet.

“Ambasadori i Kosovës në Francë Qëndrim Gashi duhet menjëherë të shkarkohet dhe të arrestohet për nxitje të urrejtjes ndërfetare”, ka shkruar ai.

https://www.facebook.com/gezimkelmendiofficial/posts

Related posts

Mediumi i Baton Haxhiut paralajmëron publikimin e dosjeve për vrasjen e Xhemajl Mustafës, Komandant Drinit dhe tentimvrasjen e Fetah Rudit

dardanianews

Rrëfehet klienti: Kështu më plaçkiti banka në kohë pandemie

dardanianews

Haki Abazi kërkon të mbetet zv/kryeministër, i thotë Hotit se gjithë ka qenë me LDK’në

dardanianews