15.7 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Featured Natyra

Po pinte ujë pa e vërejtur grabitqarin, momenti kur krokodili i madh e kap dhe “e merr me vete” qenin e pafat

Ky është momenti i tmerrshëm kur një qen shihet qetësisht duke pirë ujë nga një lumë sulmohet nga një krokodil dhe u tërhoq nën ujë nga kafsha grabitqare.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, në video, kafsha endacake endet në bregun e lumit Chambal në Rajasthan, Indi, ndërsa në të njëjtën kohë një krokodil noton nga thellësitë.

Dhe qeni i etur nuk duket se vëren rrezikun që fshihet vetëm nën sipërfaqe të ujit dhe vazhdon të kalojë përmes ujit të cekët.

Disa çaste më vonë, krokodili i madh del nga uji me shpejtësi marramendëse dhe kap qenin e vogël dhe të pafuqishëm në nofullat e tij.

Qeni për një kohë të shkurtër tenton të shmang kafshimin para se të tërhiqet nën ujë nga krokodili, i cili me sa duket pastaj mbyt gjahun e tij të pafat dhe e ha atë.

Diga Rana Pratap Sagar, e cila përmban një numër krokodilësh që vijnë në sipërfaqe për të bërë “banja dielli”, është pak mbrapa vendit ku u filmua sulmi. /Telegrafi/

Related posts

E dhimbshme: Në Natën e Kadrit vdes i riu nga Skenderaj, ishte mësimdhënës

dardanianews

Lajmi i fundit: Aleksander Vuçiq kërcënohet me vdekje nga…

dardanianews

Infektologu Tolaj thotë se Covid-19 mund të mposhtet tërësisht vetëm në dy mënyra

dardanianews