22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

“Pritja”, filmi mbi historinë e Ferdonije Qerkezit

Historia e dhimbshme e Ferdonije Qerkezit, do të kthehet në një film, në kujtim të gjithë të humburve në kohën e luftës, shkruan arbresh.info.

Këtë lajm e ka bërë të ditur aktori Edi Kastrati, nëpërmjet një postimi në rrjetin social “Facebook”.

“Pritja” është emri i filmit, me skenarist Artan Korenicën, aktore Arta Muçajn dhe producent Edi Kastratin.

Realizimi i këtij projekti është mundësuar nga Qendra Kinematografike e Kosovës./arbresh.info/

https://www.facebook.com/edikastratienzo/posts/10223555436847716

Related posts

Ekskluzive/ Grenell për Express: I japim mbështetje Bashkimit Evropian për takimet e 10-12 korrikut, t’i hiqen vizat Kosovës

dardanianews

LAJMI I FUNDIT: Albin Kurti thërret konferencë urgjente për media

dardanianews

Historiani i njohur tregon detajet: Ky ishte roli i Adem Jasharit me marrëveshjen e Ramiz Alisë me Ibrahim Rugovën

dardanianews