20.8 C
New York
September 25, 2022
DardaniaNews
FeaturedLajmeShëndetësi

Pse statistikat në Itali janë një lajm i mirë?

Italia ka publikuar shifrat e 24 orëve të fundit sa u përket të prekurve dhe viktimave në vend për shkak të Koronavirusit.

Prej disa ditësh numri i të infektuarve të rinj nuk ka qenë shumë i lartë, ku statistikat flasin për 3800 deri në 4000 raste të reja në ditë.

Numri i vdekjeve ka qenë relativisht i lartë, por kjo nuk lidhet me lajmin e mirë për rastet pasi nuk duhet të harrojnë se janë 3906 persona që janë në gjendje kritike, pra vdekja e një pjese të madhe është e pritshme.

Autoritet Italiane u shprehën sot se janë në kulmin e epidemisë dhe nuk ka parashikime për rritje, pra në ditët në vijimi pritet që kurba të ulet.

Numri total i vdekjeve deri më tani është 10779 dhe raste aktive janë 73880.

Related posts

Zyra e UÇK’së ku ishin Kurti e Demaçi, si u raportua më 1999 për transformimin e saj

dardanianews

20-VJEÇARJA NGA GJAKOVA NISET ME URGJENCË PËR NË QKUK, DYSHOHET PËR KORONAVIRUS

dardanianews

Eskalon debati: Fitore Pacolli e quan Limajn kryehajn, deputetja e Nismes ia kthen duke i thënë sorrë

dardanianews