14.3 C
New York
May 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Publikimi i dokumenteve sekrete ushtarake, reagon ashpër ish-bashkëluftëtari i Sali Çekajt

Saim Tahiraj, veprimtari i hershëm i LDK-së në diasporë, e ish-bashkëluftëtari i heroit, Sali Çekaj përmes një postimi në facebook, ka reaguar pas publikimit të disa dokumenteve në rrjetin social facebook, e në të cilat përmendet  Xhafer Rraci.

“Ç’do tendencë qellim keqe , nga kushdo qoftë për ta njollosur përsonalitetin e Xhafer Rracit, do ndeshët me kundershtimin e ashpër me anëtaret e Grupit të Deçani dhe të shumë bashkveprimtarëve të Xhafer Rracit . Xhafer Rraci do mbetet njëra ndër figurat më të rrespektuara te mergimtaret në Zvicër dhe më gjerë .Veprimtaria dhe kontributi i madhë që dha në vazhdimsi për lirin e Kosovës ,e bëjnë njëren ndër figurta më të nderuara”, shkruan Tahiraj, përcjellë “Bota Sot”.

Postimi i plotë pa ndërhyrjen tonë:

Këto dy dukumente janë duke qarkulluar qe disa javë nëpër faqe të ndryshme të FB . Edhe pse në dukumen shkruan sekret ushtarak, nukë ju banë fare përshtypje atyre qė e shpërndajnë për qëllime të ulta . Në këtë dukument sekret ushtark është emri i Xhafer Rracit njerit ndër veprimtaret më të devotshëm për lirin e Kosovës .Xhafer Rraci që nga viti 1991 e gjerë në përfundimin e luftës ishte veprimtar i palodhur i LDK-së,mbështetës i fuqishëm i institucioneve të caktuara të Republikës së Kosovës .Ishte njeri ndër mbështetësit kryesor të Grupit të Deçanit që komandohej nga Heroi Sali Çekaj .Për këtë dukument që është sekret ushtarak janë në dijeni përsonat përgjegjës të ish Ministrisë së Mbrojtjes . Për përsonalitetin e Xhafer Rracit dhe detyrat që i ka krye me shumë nderë ,ka folur edhe Zv.Ministri i Ministrisë së Mbrojtjes ,Agim Mehmeti në librin e tij “E VËRTETA PËR FARK-un”. Kemi folur dhe shkruar me respektin më të lartë edhe ne shokët e Grupit të Deçanit !

Ç’do tendencë qellim keqe , nga kushdo qoftë për ta njollosur përsonalitetin e Xhafer Rracit, do ndeshët me kundershtimin e ashpër me anëtaret e Grupit të Deçani dhe të shumë bashkveprimtarëve të Xhafer Rracit . Xhafer Rraci do mbetet njëra ndër figurat më të rrespektuara te mergimtaret në Zvicër dhe më gjerë .Veprimtaria dhe kontributi i madhë që dha në vazhdimsi për lirin e Kosovës ,e bëjnë njëren ndër figurta më të nderuara .Aji vazhdon edhe sot kontributin e ti pran SHHK “SALIH ÇEKAJ”të filluar dymbëdhjet më parë . Të gjithë juve që për qëllime të ulta përpiqi ta njollosni këtë figurë të madhe ,ju a themë se e keni të kotë . Ju do e njollosni vetëm fëtyren tuaj të njollosur .

Këto dy dukumente janë duke qarkulluar qe disa javë nëpër faqe të ndryshme të FB . Edhe pse në dukumen shkruan sekret…

Posted by Saim Tahiraj on Wednesday, July 22, 2020

Related posts

Serbia shpall konkurs për pranimin e mjekëve në Kosovë

dardanianews

Albin Kurti del haptas: Votojeni Joe Bidenin

dardanianews

A DO TË KETË PROTESTË NGA VV MË 4 MAJ – FLET ALBIN KURTI

dardanianews