15 C
New York
September 26, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme nga Bota

Rrëzohet Olaf Scholz, anulon të gjitha angazhimet

Kancelari gjerman Olaf Scholz teksa ishte duke vrapuar në një park është rrëzuar duke pësuar disa lëndime në fytyrë.

Për këtë arsye kancelari anuloi të gjitha angazhimet e tij dhe takimet që do të mbante me disa qytetarë. Udhëheqësi gjerman ishte planifikuar të merrte pjesë në ngjarjet në shtetin qendror të Hessen-it, i cili do të mbajë zgjedhjet shtetërore më 8 Tetor.

Gazeta Bild raportoi se kancelari aktualisht ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore, por lëndimi që ka pësuar në fytyre është i konsiderueshëm. Në një postim në uebsajtin e partisë së tij, Scholz thotë se ai e urrente sportin kur ishte në shkollë, por tanimë gjen kohë për vrap, ecje dy deri në tre herë në javë dhe praktikon çiklizmin.

Klan News

Related posts

Një pacient i vdekur nga zjarri në dhomë në Psikiatrinë e QKUK-së, dy infermiere dhe mjeku të asfiksuar

dardanianews

“Mbi 60 mijë dollarë në muaj kush lufton në Ukrainë”, Perëndimi bën ofertën tunduese

dardanianews

Avdullah Hoti jepë dorëheqjen – Kosova shkon në Zgjedhje të jashtëzakonshme

dardanianews