5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Rron Gjinovci: Nëse LDK humb sonte në Llap, Lutfi Haziri dhe Vjosa Osmani duhet të bëjnë marrëveshje

Sipas analistit, Rron Gjinovci, nëse LDK humb në Podujevë, atëherë sipas tij, Lutfi Haziri e Vjosa Osmani duhen me bo një marrëveshje, me hy krejt LDK në t’gjitha nivelet në zgjedhje, deri te pozita e kryetarit.

Sipas Gjinovcit, Kosovës i duhet ni LDK e reformume.

Shkrimi i plotë:

Nëse fiton VV në Podujevë, LDK duhet me ja bo refresh vetit. Kjo dmth që Lutfi Haziri e Vjosa Osmani duhen me bo një marrëveshje, me hy krejt LDK në t’gjitha nivelet në zgjedhje, deri te pozita e kryetarit. Cilido që fiton prej ktyne dyve, me e mbështet tjetrin dhe me e reformu e modernizu partinë. Kosovës i duhet ni LDK e reformume, moderne që i bon karrshillëk e partner balancus VV-së, ashtuqë demokracia jonë, e lodht qysh osht, por ma e mira në Ballkan, me u bo ma e mira në Evropën juglindore në ni të ardhme të afërt.

Related posts

Parashikon Lul Raka: Ja çka pritet të ndodh dy javët e ardhshme me krizën e koronavirusit

dardanianews

(E përditësuar) Ky është linku ku mund ta ndiqni live numrin e votuesve nëpër krejt Kosovën

dardanianews

Pasuria e grave të politikanëve, prin e Kurtit, e Hotit e fundit në listë

dardanianews