15 C
New York
September 26, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajmi i funditSport

Rumani 0-0 Kosovë, ndërpritet ndeshja – tifozët rumunë me parulla politike

Rumani 0-0 Kosovë, ndërpritet ndeshja – tifozët rumunë me parulla politike, për këtë arsye është ndërprerë përkohësisht ndeshja.

Willy Delajod ka vendosur për ndërprerjen e ndeshjes, pasi disa tifozë rumun kanë ndezur mjete piroteknike dhe kanë shfaqur mesazh nacionalist e skandaloz ku thuhet “Kosova është Serbi”, shkruan Gazeta Express.

Related posts

KËSHILLTARI POLITIK GJERMAN: RAMA DERDH LOT KROKODILI PËR THAÇIN E VESELIN. KA BËRË PAKT ME VUÇIÇIN, ARMIKUN E SHQIPTARËVE

dardanianews

Trupat e KFOR-it pritet të tërhiqen nesër nga veriu

dardanianews

Ish -Ministri i Jashtëm i Rusisë u bën thirrje të gjithë diplomatëve rusë të japin dorëheqje

dardanianews