5.8 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Saim Tahiraj: Aleanca e kuqe në ofenziv të pakomoromis kunder LDK-së

Leninist,LPK-ist, Qosiq dhe dreqist,janë barrikaduar në kullën e kuqe të quajtur VV dhe pamëshirshëm po e sulmojnë LDK-në me shigjeta helmuese.Ju o të mjerë e keni provuar edhe shumë herë tjera por me turp keni dështuar.E provuat me parullën ta marrim kalanë nga brenda por me turp dështuat.E provuat edhe në luftë por me trupë dështuat.E provuat edhe pas lufte duke na vrarë pas shpine por turpshëm dështuat.Presidenti Rugova duke i prire LDK-së përherë doli fitues sepse ishte produkt i popullit tonë dhe jo produkt i i ideologjisë pan sllaviste. Tani në këto momente të vështira për vendin dhe popullin tonë, me shpirtligësin tuaj po e shfrytëzoni edhe këtë situatë të rëndë për ta sulmuar LDK-në.Lufta juaj e pandershme ,si ç’do here, po përpiqi të futni përqamje duke e përkrahur njëanshëm Vjosa Osmanin.Po harroni o ju te mjerë se Vjosa është produkt i kësaj LDK-je.Po harroni se së pari e votuam LDK-në e pastaj Vjosen. Vetëm në LDK ,Vjosa ka mundë ti marrë gjitha ato vota,sepse është produkt i sajë.Sikur të kandidonte në çfarë do partie tjetër as 5% të këtyre votave nuk do i merrte.Sado që ju po përpiqi ta luani këtë lojë nuk do e arrini sepse Vjosa do e respektoj votën tonë të cilën me aq vullnet ja dhamë.Ne e votuam LDK-në dhe Vjosen për ta fituar garen të vetëm,pa juve,prandaj ç’do konstatim se elektorati i LDK-së votoj për koalicion me VV-në është i paqendrueshëm. Jemi të bindur se edhe kësaj radhe do dështoni turpshëm,si herëve tjerave është kala e fuqishme dhe e pamposhtur.I lus edhe disa që po thirren si Rugovist mos të bëhen pjesë e kësaj aleance kundër LDK-së.Tregon veten me vepra se jeni Rugovist.

Related posts

Haradinaj: Unë asnjëherë nuk do e lejoj veten që të polemizoj me pasardhësit e heronjve, por do të ndjekë rrugën e tyre

dardanianews

Big Brother” futet në kategorinë e kanaleve për të rritur, mund ta shikoni vetëm me kod

dardanianews

Milaim Zeka fyen rëndë Agim Bahtirin: Kush je ti more hajvan me thirrë për vëllavrasje!

dardanianews