22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Saim Tahiraj ka disa fjale rreth aktualitetit politik

Bota është në krizë,shumë shtete kanë shpallur gjendje të jashtëzakonshme ndërsa shumë të tjera gjendje të emergjencës të shkallë së lartë.E gjithë kjo bëhet për tu mbrojtur nga përhapja e Korona virusit.Në Kosovën tonë të dashur në vend që të bashkohemi të gjithë dhe bashkërisht ta luftojmë që të dalim me sa më pakë humbje ,ne bëjmë të kundërtën. Kryeministri i vendit si përgjegjësi kryesorë në këtë betejë tregoj edhe një here kryeneqsin e tij dhe harroj se është i pari i vendit në këtë betejë. Urrejtja patologjike që e ka ndaj LDK-së nuk e len të qetë edhe në këtë situatë të vështirë për kombin tonë.Aji me veprimin e tij tregoj se më e madhe është urrejtja e tij ndaj LDK-së se sa situata e rëndë në vende. Kjo urrejtje e ka zanafillën qyshe herët dhe është ngulitur thellë në ndërdien e tij.Të gjitha veprimet e tij dhe partisë që e drejton ishin në vazhdimësi sulme për shkatërrimin e LDK-së.Ato vazhduan edhe gjatë fushatës elektorale dhe pas sajë,gjatë bisedimeve për koalicion dhe pasi e arritën marrëveshjen. Urrejtja e madhe për LDK e bëri që ti bashkohen edhe shumë bashkëmendimtarë të tjerë, që kryesisht erdhën nga LPK-ja.Kështu ndërtuan një front të përbashkët më në krye njeriun më anti LDK dhe anti Rugovë,Qosen shpirtzi.Urrejtja e madhe për LDK-në dhe dashuria në vetvete duke besuar se është më i dituri,më i mençuri,më trimi,më i vendosuri,më parimori e shndërruan në një njeri shumë të rrezikshëm për shoqërinë dhe shtetin.Vendimi i LDK-së ishte vendimi më i drejtë.Ky njeri duhet të ndalët tani sa nuk është bërë vonë.Ne në LDK kemi mendime dhe bindje të ndryshme të cilat i kemi shprehur në vazhdimësi për lidershipin e LDK-së.Kemi kërkuar në vazhdimësi reforma sepse nuk jemi pajtuar me format e drejtimit të partisë.Të gjitha këto kritika kanë qenë qëllimmira për zhvillimin dhe forcimin e LDK-së.Tani,në këto momente të rënda për vendin,duhet të jemi të bashkuar më tepër se kurrë ,pavarësisht dallimeve që kemi.Ky njeri i rrezikshëm për vendin duhet që sa më parë të largohet nga pushteti ,dhe jo vetëm kaq por ti pamundësohet për një kohë të gjatë ardhja në pushtet.

Related posts

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

dardanianews

Mustafa Nano del kundër atyre që s’e duan këngëtarin serb në Shqipëri: Ndihem më afër me Bregoviqin se sa me ata shqiptarë

dardanianews

Ish-drejtori i parë i Policisë së Kosovës: Operacioni më i madh i yni ishte varrimi i ish-presidentit Rugova

dardanianews