27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
Lajme

Shpërthen ish-agjenti i SHIK-ut ndaj Hashim Thaçit, ka disa pyetje për të kaluarën e tij: Pse UDB-ja e liroi Ganiun, a t’u shpërblye…

Në shkrimin e tij në Facebook, Miftari në pyetjet drejtuar Thaçit thotë se a ndërlidhen këto gjëra edhe tash, kur po dëshironi ta shpërbleni me tokë Serbinë?

Postimi i plotë:

Nuk blehet heshtja serbe me toka tonat e me faljet e krimev të tyre ndaj Kosoves.!

President Hashim Thaqi,a keni ndonjë spjegim se pse sherbimi sekret Serb – UDB-ë, i masakroi nga turturat ma çnjerzore shumë pjestarë të kapur gjallë të UÇK-ës,,ndersa vllaun tuaj Ganin, si pjestar i UÇK-ës e mbajten kinse disa ditë në burg të Mitrovices, e shetiten nepër restorane Serbe si Trojka dhe Belli Dvori dhe e liruan nga burgu, pa therr në kam, në kohë tē luftes, kur UDB-ë po vriste edhe po zhdukte të burgosur shqiptar.!

Pse vllezërit e komandantëvre të tjerë të UÇK-ës, disa nga rajoni i Drenices i mbyten, disa vdiqen nga druni,elektroshoku,dhe me turturat ma qnjerzore shumicen i lanë invalid për tanë jeten dhe i denuan me dhjetra vjet burg,kurse vllaun tuaj Ganiun e liruan- komandantin e UÇK-ës ..a ishte ky një shperbilim i sherbimit sekret Serb- UDB-ë, për ndihmen në vrasjen e Adem Jasharit dhe shkatrrimin e UÇK-ës..!

A nderlidhen keto gjera z.President,me tentimet e juja sot, që ta shperbleni Serbinë me territore dhe pasuri jetike e strategjike të vendit tone , a po tentoni ju sot me shperblime, që ta bleni heshtjen e sherbimit sekret Serbë në dëm të vendit tonë .!

Image

Related posts

Familja e Haki Imerit: Me Hashim e Gani Thaçin e përfundojmë muhabetin pas epilogut të Gjykatës Speciale

dardanianews

Ish-aktivisti i VV-së e quan Kurtin antiamerikan: Kosova rrezikoi të rrëshqas në diktaturë

dardanianews

Djali i axhës së Liridonës thotë se ka dashur të merr hak, por nuk e lejuan

dardanianews