15.7 C
New York
June 1, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Thanë se ishte pjesë e PDK-së, reagon ashpër asistentja e Vjosa Osmanit

Shefja e kabinetit të Kryeparlamentares Vjosa Osmani, Egnesa Vitia, ka reaguar pas lajmeve se ajo në vitin 2017 ishte pjesë e Partisë Demokratike të Kosovës.

Vitia, përmes një postimi në Facebook, ka mohuar lajmin, duke thënë se ajo asnjëherë nuk i ka takuar PDK-së dhe se asnjëherë nuk lëviz nga Lidhja Demokratike e Kosovës, përcjell Bota sot.
Ajo i ka quajtur këto propaganda të ndyra, teksa ka paralajmëruar padi për shpifje.

Reagimi i saj i plotë:

Sqarim

Po shohë një foto të shpërndarë nëpër rrjete sociale, kinse paskam qenë ndonjëherë pjesë e PDK-së. Kjo nuk është fare e vërtetë dhe është propaganda e rradhës e njerëzve që veprimet e tyre te ndyra tentojne me i mbulu me shpifje. Foto e shpërndarë është realizuar në vitin 2017, atë kohë isha pjesë e oganizatës “Lëvizja Evolucion”. Të pranishëm në atë ngjarje kanë qenë edhe shumë organizata të tjera si: National Democratic Institute, USAID, e pjestar të tjerë nga shoqëria civile. Pra aty kam qene ne cilësinë e përfaqësueses se shoqërisë civile e asnjehere e PDK-së.

Asnjëherë nuk i kam takuar kësaj partie. E, asnjëherë nuk lëviz nga LDK-ja.

Me ata që kanë përhapur propagandën shihemi në gjyq. Kësaj rradhe ju presin paditë./

Related posts

Bie dukshëm çmimi i veturave në Gjermani, kurrë më lirë skanë qenë Ky eshte cmimi i tyre

dardanianews

Publikohet fotoja e rrallë e presidentit historik dr. Ibrahim Rugova me Albin Kurtin

dardanianews

“Kur i përmendej emri, dridheshin”, Gani Kolovica nga Prishtina tregon se si e rrahu Arkanin për 15 minuta

dardanianews