2.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Sipas B92, presidentit serb iu dorëzua letra në tavolinë që ta pranojë Kosovën

Mediumet serbe, si B92 dhe Blic.rs shkruajnë se presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, që në fillim të takimit në Washington i është vënë mbi tavolinë letra për pranimin e pavarësisë së Kosovës.

Këtë informatë e kanë plasuar bazuar në burimet e tyre dy mediumet serbe, B92.net dhe Blic.rs.

“Gjithçka është përgatitur më herët, shqiptarët e kanë ditur”, ka thënë burimi i Blic.rs, bazuar në burimet diplomatike në Washington.

Bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë kanë nisur sot e do të vazhdojnë edhe nesër. Sipas administratës amerikane, temë sot do të jenë çështjet ekonomike, kurse për nesër është thënë se mund të jetë çdo gjë për çka palët pajtohen.

Related posts

NATASHA KANDIÇ ME NJË MESAZH PËR DRITAN ABAZOVIQIN: KUJTO ÇFARË BËRI GJUKANOVIQ PËR SHQIPTARËT

dardanianews

Përçarjet: Çka po ndodh me vëllezërit Geci, dikur sinonim i unitetit?

dardanianews

Asnjë gjurmë në SHBA, “zhduket” Hashim Thaçi!

dardanianews