5 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Situatë alarmante në Maqedoni/ 196 raste të reja me COVID-19, ndërrojnë jetë 8 persona

Ministria e shëndetësie së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 196 raste të reja me COVID-19 nga 1213 testime sa janë kryer gjithsej.

Edhe atë, 90 në Shkup, 17 në Kumanovë, 5 në Shtip, 45 në Tetovë, 8 në Strugë, 1 në Veles, 4 në Manastir, 11 në Ohër, 8 në Gostivar dhe të tjera.

Sot Instituti për shëndete publik ka njoftuar se 11 persona janë shëruar ndërsa 8 persona kanë ndërruar jetë.

Në Maqedoni ka mbi 3800 raste me koronavirus dhe 179 të vdekur nga infeksioni që ky virus shkakton./GazetaExpress/

Related posts

Mjeku italian: pas tre muajsh do te jemi ne det!

dardanianews

Ky është shkrimi në ‘Facebook’ për koronavirusin, që çoi në burg “mjekun” nga Gjilani

dardanianews

Çka je frustruar Milaim Rrenci? Unë nuk thash se dy vrasësit që kanë qenë me ty e kanë vra Ahmet Krasniqin

dardanianews