7.2 C
New York
April 19, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

Situatë alarmante në Maqedoni/ 196 raste të reja me COVID-19, ndërrojnë jetë 8 persona

Ministria e shëndetësie së Maqedonisë së Veriut informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 196 raste të reja me COVID-19 nga 1213 testime sa janë kryer gjithsej.

Edhe atë, 90 në Shkup, 17 në Kumanovë, 5 në Shtip, 45 në Tetovë, 8 në Strugë, 1 në Veles, 4 në Manastir, 11 në Ohër, 8 në Gostivar dhe të tjera.

Sot Instituti për shëndete publik ka njoftuar se 11 persona janë shëruar ndërsa 8 persona kanë ndërruar jetë.

Në Maqedoni ka mbi 3800 raste me koronavirus dhe 179 të vdekur nga infeksioni që ky virus shkakton./GazetaExpress/

Related posts

Miftari akuza të rënda ndaj Thaçit: Atentatin e parë e ka bërë në Gjenevë, janë nda 150 mijë marka për vrasje

dardanianews

Ja Çfarë thotë Shefqet Krasniqi për Albin Kurtin, ka disa fjalë për të!

dardanianews

AccuWeather tregoi parashikimin e motit gjatë verës, çfarë temperaturash e presin Kosovën

dardanianews