16.1 C
New York
September 25, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

SKANDAL/ Djali i Mentor Shales (9 vjeç) në emisionin “Super Gogo”, paguhej hiç me pak se 4.000 euro për një episod javor 20 minuta!

Radio Televizoni i Kosovës (RTK), viteve të fundit është kritikuar shumë për lidhjet e saj me pushtetin, punësimet familjare e një mal dallavere në kontratat e dhëna si brenda dhe jashtë tij.

Kanë filluar të qarkullojnë akuza të rënda për ish-menaxhmentine Radio Televizionit të Kosovës (RTK). Drin Zatriqi, një emër i njohur nga fusha e show biz-it (ish menaxher i shumë yjeve të muzikës), ka publikuar një varg faktesh.

Djali i ish drejtorit të RTK-së Agim Zatriqit, Drin Zatriqi, ka nxjerrë në shesh “të palarat” e menaxhmentit të televizionit publik.
Skandale, abuzime me shuma të majme parash, punësime nepotiste etj, janë vetëm disa nga këto të palara.
Nga emrat të cilët lakohen në këto akuza, nuk ka pasur deri më tani ndonjë reagim.

Zatriqi thotë se Shalës nuk i mjaftoi punësimi i gruas në RTK, pasi punësoi edhe djalin e tij 9 vjeç në emisionin “Super Gogo”, emision i cili paguhej hiç me pak se 4.000 euro për një episod javor 20 minuta!.

Tutje, në dosjen e radhës, ai tregon se janë paguar nga 5000 euro për episod në emër të “QUZA”, epizode të cilat nuk janë transmetuar asnjeherë në television.

“Dmth veq i kanë marre paret e kurrë si kanë transmetu!

9 epizode ka 5.000= 45.000 euro n’kajmak!

Për këto punë shkohet n’QUZ!” shkruan Zatriqi në shkrimin e dytë të tij.

Se nepotizmi dhe keqpërdorimi i mjeteve të RTK-së, nuk është ndalur vetëm tek emri i Mentor Shalës, Zatriqi tregon edhe për raste të tjera.

Related posts

Rexhep Selimi: Në marrëveshjen e fshehtë Thaçi-Vuçiq bëhet fjalë për territore nën kamuflimin e korrigjimit të kufijve

dardanianews

Angela Merkel: Asnjëherë Mitrovica nuk do të ndahet nga shteti i Kosovës, sepse ajo është e Kosovës! [VlDE0]

dardanianews

Qytetari has një bollë afër tre metra të gjatë në një lis në Gërmi (FOTO)

dardanianews