14 C
New York
December 10, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Gjermania shënon mbi 100 mijë raste me koronavirus

Rritje e numrit të infektuarve me koronavirus në Gjermani.
Pas një rritjeje prej 4,003 infeksioneve të reja, Gjermania tani ka 103.222 raste të konfirmuara me koronavirus, sipas të dhënave nga Instituti Robert Koch për sëmundje infektive, raporton CNN, transmeton lajmi.net. Por, numri i vdekjeve mbetet jashtëzakonisht i ulët, në vetëm 1,861.

Shumë ekspertë kanë sugjeruar që niveli relativisht i ulët i vdekjeve në Gjermani mund të jetë sepse vendi ka përparuar në testime. Gjermania po kryen rreth 350,000 teste të koronavirusit në javë, shumë më tepër se çdo vend tjetër evropian. Të tjerët kanë treguar faktin se mesatarisht, shumica e të infektuarve ishin më të rinj se në shumë vende të tjera. /Lajmi.net/

Related posts

“Shtëpia ruse” në mision në Kosovë: Çfarë marrëveshje ka bërë “Shtëpia ruse” gjatë vizitës në Kosovë?

dardanianews

Ledri Vula dhe Yll Limani sonte bëhen pjesë e Big Brother VIP

dardanianews

Analiza e fajit nga Kimete Berisha!

dardanianews