25.4 C
New York
August 20, 2022
DardaniaNews
FeaturedLajmeSport

Skandaloze: Erion Veliajt i publikohet audio-incizimi ku dëgjohet duke folur fjalë banale, synon ta kontrollojë FSHF-në

Nuk ka qetësi në Shqipëri sa i përket futbollit, pasi ka nisur një ‘luftë’ në distancë mes kryetarit të FSHF-së, Armando Dukës dhe kryetarit të bashkisë së Tiranës, Erion Veliajt.

Zgjedhjet për të parin e futbollit shqiptar janë vendosur më 2 mars, ku Armand Duka kërkon edhe një mandat e kundër kandidat e ka Dritan Shakohoxhën.

Por në këtë mes është futur edhe i pari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i cili po e sulmon në të gjitha mënyrat Armand Dukën.

Federata shqiptare e Futbollit ka zbardhur audion e Erion Veliajt i cili flet në gjuhën më vulgare të mundshme.

Ndër të tjera Veliaj thotë se futbolli është i vetmi ishull që se ka në kontroll dhe dëshiron ta marrë edhe atë.

Më poshtë keni videon nga konferenca e FSHF-së ku dëgjohen edhe fjalët më banale të kryebashkiakut të Tiranës, Erion Veliaj:

Related posts

Dy fushëbeteja në Ukrainë, Luhansk dhe Donetsk. Batalioni rus ‘mbytet’ në lum

dardanianews

Gjukanoviq nisë iniciativën për rrëzimin e Abazoviqit pas marrëveshjes me Kishën Ortodokse Serbe

dardanianews

Kështu reagon Vjosa Osmani ndaj Qeverisë Hoti për heqjen e reciprocitetit

dardanianews