22.5 C
New York
June 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Sondazh 48 ore: cilin nga këta kandidat për kryetar të komunës së Prishtinës do e votonit në zgjedhjet komunale të cilat do të mbahen në vjeshtë të këtij viti?

Zgjedhjet komunale pritet të mbahen në vjeshtë të këtij viti,  subjektet politike kane filluar t’i bëjnë përgatitjet për të dalë sa më të fuqishme në këto zgjedhje lokale. Gara më e nxehte dhe interesimi i tyre duket se do të jete kryeqyteti, pra Prishtina. Subjektet kryesore politike i kane shpallur kandidaturat për kryetar të komunës së Prishtinës. Kandidatet deri me tani qe pritet t’i hyjnë kësaj gare elektorale janë: Arben Vitia (LVV), Përparim Rama (LDK), Uran Ismajli (PDK) dhe Daut Haradinaj (AAK). me këtë rast ne jemi duke e bere një sondazh për matjen e opinionit tuaj në lidhje me këto kandidatura.

Për të votuar për kandidatin e juaj të preferuar, hyni në linkun si më poshtë:

https://strawpoll.com/8z7q56bf9

Related posts

Kelmendi paralajmëron nga SHBA-ja: Nesër nënshkruhet marrëveshja finale, Trump pjesë e takimit!

dardanianews

Rahovecianët që blenë fidane nga malishevasit e prekur me COVID 19 s’janë lajmëruar në QKMF ende

dardanianews

Këta janë 50 deputetët e Vetëvendosjes që kanë siguruar ulëse në Kuvend

dardanianews