8.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Sondazh: Cili nga këta kandidat mendoni se do të jetë kryetar ardhshëm i LDK-së?

Pas dorëheqjes së Isa Mustafes nga kryetari i LDK-së, tani është hapur rruga për zgjedhjet e jashtëzakonshme në këtë parti, dhe si rrjedhojë duhet të zgjidhet  kryetari i ri Lidhjes Demokratike të Kosovës. Të përfolur janë disa emra që munden të jenë potencialisht në krye të LDK-së, si, P.Sh: Kujtim Shala, Lumir Abdixhiku, Anton Quni, Arben Gashi, Lutfi Haziri, etj.

Me këtë rast, portali i jone Dardania News e ka hapur një sondazh i cili do të jetë në dispozicion për disa ditë. Ndërsa ju mund të votoni për kandidatin tuaj të preferuar për kryetar të ardhshëm të LDK-së .

Për të votuar këta kandidat,  ju duhet të hyni në linkun si më poshtë:

https://strawpoll.com/4roeew7z1

 

Related posts

“Sputnik”: Gjermania po shkel ligjin, po armatos Kosovën me raketa anti-tank, G-36 dhe Leopard 2

dardanianews

Kosovarët të hënën duhet t’i fikin të gjitha dritat nëpër shtëpitë e tyre për 2 minuta

dardanianews

Intervistë e rrallë e Ibrahim Rugovës për mediat gjermane, këto janë fjalët që ia kishte transmetuar botës

dardanianews