28.1 C
New York
July 12, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme nga Bota

Sondazhi që po e ‘trondit’, Europa pranë një ‘shuplake’ tjetër: 50% e italianëve duan të largohen nga BE

Skenari ‘Brexit’ mund të përsëritet. Tanimë edhe Italia po mendon që të largohet nga Bashkimi Europian pas përfundimit të pandemisë së koronavirusit. Mungesa e ndihmës gjatë periudhës kur Italia po humbiste me qindra jetë njerëzish çdo ditë, nuk i ka kënaqur shumë italianët.

Sipas një sondazhi të bërë nga Tecnè Poll, 49% e italianëve, ose e thënë ndryshe një në dy persona, shprehen të gatshëm për t’u larguar nga Bashkimi Europian. Për më tepër shifrat janë në tendecë rritëse.

Related posts

Paguhen për çdo javë qëndrimi, kaq para kanë fituar deri më tani banorët e Big Brother

dardanianews

“Ma jep pak kripën’: Minuta e çmuar që kapi Gjermania dhe arriti ta frenojë koronavirusin

dardanianews

Putin jep sinjale për paqe, telefonoi Erdoganin – flet këshilltari që e dëgjoi telefonatën

dardanianews