27.1 C
New York
June 25, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Sulmohet brutalisht gazetari i RTK-SË

Gazetari i njohur i Radio Televizionit të Kosovës, Altin Ahmeti është rrahur brutalisht nga pesë persona sot në një lokal të Prishtinës.

Gazeta Metro ka mësuar që ky sulm fizik ndaj gazetarit Ahmeti, ka ndodhur në lokalin “Friends”, të kryeqytetit.

Edhe pse ende nuk dihen rrethanat se shkaqet se pse ka ndodhur një sulm i tillë, dihet se pesë personat kanë hyrë në këtë lokal dhe e kanë rrahur gazetarin e RTK-së.

Ndërkaq, personi që dyshohet për sulmin brutal është zyrtari i Telekomit të Kosovës, Gëzim Makolli, i cili para disa kohëve kishe plagosur edhe një anëtar të familjes, gruan e tij.

“5 vetë më sulmuan dhe dolën duke më kërcënuar se do të më vrasin. Personi në fjalë është Gëzim Makolli. E ftova policinë dhe prokurorinë, nuk i di arsyet e sulmit”, ka thënë Ahmeti.

Policia dhe prokuroria janë në dijeni të ngjarjes dhe janë duke e hetuar rastin. /Insajderi.com

Related posts

COVID-19/ Ekspertët më të mirë gjermanë: Izolimi ishte një gabim gjigand, nuk ka rrezik për një valë të dytë infeksioni

dardanianews

Vdes një 12 vjeçare, u aksidentua teksa po skijonte në Brezovicë

dardanianews

Dieta me vezë të ziera që ju ndihmon të humbni 10 kg në vetëm 14 ditë

dardanianews