5.8 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Sulmohet polici që po ruante varrin e Ibrahim Rugovës

Një polic i Kosovës që po ruante dje varrin e presidentit historik, Ibrahim Rugova, është sulmuar nga një person i panjohur rreth orës 12:30.

Ka qenë vetë polici që e ka raportuar rastin e sulmit ndaj tij.

Media ka mësuar se në dëshminë që ka dhënë polici, tregon se u sulmua nga një i panjohur me trup të gjatë që ishte i veshur me të zeza. Pas sulmit, ai ishte larguar nga vendi i ngjarjes në drejtim të panjohur.

Polici i sulmuar mësohet të mos ketë marrë lëndime të rënda trupore, ndërkohë ai u mor në pyetje nga kolegët e tij, për të nisur kështu edhe hetimet.

Ndryshe, vlen të theksohet se varri i presidentit Rugova ruhet për 24 orë në ditë e 7 ditë në javë, nga Policia e Kosovës.

Related posts

Ekskluzive: Pamje kur u godit me veturë dhe u rrah për vdekje 18 vjeçari nga Podujeva

dardanianews

Familja e Haki Imerit i reagon Hisen Berishës: Thaçin e quajti vrasës, tregoi kush janë urdhërdhënësit e Tahir Zemajt

dardanianews

Sondazh 24 orësh: A do e votonit përsëri Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen?

dardanianews