18.4 C
New York
June 1, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Shqiptari ndërton helikopter në kushte shtëpie

Qani Lutfiu është shqiptari nga Presheva që ka arritur të ndërtoj vet një helikopter, në kushte shtëpiake. Ndërtimi i helikopterit, Lutfiut i ka kushtuar plotë 10 mijë euro dhe të gjitha i ka financuar vet.
Deri te ndërtimi i tij, shqiptari nga Presheva ka pasur mjaft probleme, por që të gjitha i ka tejkaluar dhe ka arritur ta sjellë atë të plotë.

Related posts

Zbuloi dy skandale në Kosovë, avokati i shpëton atentatit me 11 plumba, ja pamjet e sulmit – Pamje

dardanianews

SHBA blindon qiellin e Ukrainës, “bllokon” rusët nga ajri

dardanianews

“Nga 100, vetëm 4 janë kthyer të gjallë”, politikania ruse tregon çfarë po i ndodh ushtrisë së Putinit në Ukrainë

dardanianews