10.1 C
New York
April 18, 2021
DardaniaNews
Featured Lajmi i fundit

Telashe mes VV-së dhe LDK-së në Kuvend, evitohet një përplasje fizike! (VIDEO)

Është evituar një përplasje fizike ndërmjet deputetëve të LDK-së dhe VV-së në seancën e sotme të Kuvendit.

Deputeti i partisë së Albin Kurtit, Hajrullah Çeku kishte një disktuim me deputeten e minoriteteve, Zikrete Aliti, pasi kjo e fundit apstenoi në një votim.

E, kjo i pengoi deputeti nga Prizreni, Xhavit Ukaj. Ai kërkoi nga deputetët e LVV-së që mos të ushtrojnë presion tek deputetja Aliti, të cilën ai e ka bashkëvendase.

Related posts

“Djemtë m’i paskan vra, e pash gjakun në këmishën e Demushit”: Gani Geci tregon histori dhe përjetime të dhimbshme me nënën Rabë

dardanianews

Reagon ashpër Vjosa Osmani: Tregtarët e kufijve po shpifin ndaj babait tim, do t’i padis të gjithë

dardanianews

Flet babai i 26 vjeçarit që humbi jetën dje, fajëson Kurtin, Vitinë e Sveçlën

dardanianews