5.5 C
New York
March 21, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Thaçi reagon ashpër: Sveçla le ta merr Kurtin, i pres në shtëpi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se që nga çlirimi i Kosovës nga Shqipëria në Kosovë ka hyrë në procedurat e njëjta.

“Nëse u intereson Sveçlës dhe Kurtit lokacioni im, unë jam në shtëpi. U bëj thirrje atyre të mos krijojnë konfuzion, shpifje dhe marrëzira dhe të mos kërcënojnë njerëz të politikës e as deputetë, e në këtë rast as zotin Pacolli”, tha ai në linjë telefonike në Debat Plus.

 

“Për ministrin dhe shefin e tij, dhe gjithë ndërmarrjen kriminale të tyre u them se lokacioni im është në shtëpi”, shtoi Thaçi.

Thaçi thotë se është “shpifje ordinere, kërcënim dhe shantazh” se Pacolli është futur me të në Kosovë.

Related posts

Gjukanoviq: Serbia po ia bën sot Malit të Zi atë që i bëri Kosovës gjatë viteve 90-ta

dardanianews

(Video) Janë ndarë përfundimisht, zbulohet edhe arsyeja pse Besi dhe Xhensila i kanë dhënë fund martesës

dardanianews

Lajmi i fundit: Vrasje në Vranjevc, therret për vdekje një nxënës

dardanianews