19.6 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Thaçi reagon ashpër: Sveçla le ta merr Kurtin, i pres në shtëpi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka thënë se që nga çlirimi i Kosovës nga Shqipëria në Kosovë ka hyrë në procedurat e njëjta.

“Nëse u intereson Sveçlës dhe Kurtit lokacioni im, unë jam në shtëpi. U bëj thirrje atyre të mos krijojnë konfuzion, shpifje dhe marrëzira dhe të mos kërcënojnë njerëz të politikës e as deputetë, e në këtë rast as zotin Pacolli”, tha ai në linjë telefonike në Debat Plus.

 

“Për ministrin dhe shefin e tij, dhe gjithë ndërmarrjen kriminale të tyre u them se lokacioni im është në shtëpi”, shtoi Thaçi.

Thaçi thotë se është “shpifje ordinere, kërcënim dhe shantazh” se Pacolli është futur me të në Kosovë.

Related posts

Turqi: fluturimi i parë i “mollës së kuqe”

dardanianews

Gjermania thyen rekordin, 8000 persona u shëruan nga koronavirusi brenda 24 orëve

dardanianews

Duket si një yll filmi, shumica e krahasojnë me Monica Belluci-n: A është ajo politikania më seksi në botë?

dardanianews