5.8 C
New York
March 5, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

A DO TË KETË PROTESTË NGA VV MË 4 MAJ – FLET ALBIN KURTI

Militantë e përkrahës të shumtë të Lëvizjes Vetëvendosje po paralajmërojnë protesta pas datës katër maj, kur edhe përfundon kufizimi i lëvizjes.

Kryeministri i shkarkuar, Albin Kurti, para medieve deklaroi se nuk dëshiron t’i ndalojë qytetarët të mbajnë protesta.

“Unë nuk jam këtu t’i ndalojë protestat e qytetarëve”, deklaroi Kurti.
Ai shtoi se nuk është përcjellës i rrjeteve sociale dhe nuk di se çfarë bëhet aty./Insajderi.com/

Related posts

Ushtari ukrainas vret pesë persona dhe ndodhet në arrati: besohet se ka kallash me 200 plumba

dardanianews

Rusia në prag të falimentimit/ Putini pëson një ‘goditje’ të rëndë – bombardohen rezervat e armëve ruse

dardanianews

“Sllobodan Millosheviqi kishte preferuar Veton Surroin për kryeministër në vend të Bujar Bukoshit“

dardanianews