April 19, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmi i fundit

Toka s’gjen qetësi! Regjistrohen lëkundje tërmeti në Tiranë e Durrës

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Tiranë dhe Durrës.
Paraprakisht, EMSC raporton se tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 sipas shkallës Rihter.

Epiqendra e lëkundjeve sizmike ka qenë 11 km në jug-perëndim të Mamurrasit, ndërsa thellësia fokale 6.2 milje stipe re lamen meposhte dhe shiko pamjet se cfare po bejne qytetaret tani

 

Related posts

Kurti prezanton pakon e re ekonomike: 50 euro për sektorin publik, 100 për studentët dhe pensionistët, subvencionim për kursimin e energjisë

dardanianews

Ushtaraku nga Shqipëria zbulon lidhjet e Fadil Syleviqit me Rexhep Selimin: Tregon me emra personat që…

dardanianews

Lajmi i fundit: “Çmim Nobel për Kurtin e Vuçiqin”

dardanianews