12.2 C
New York
April 19, 2024
DardaniaNews
LajmeShëndetësi

Torturoi pacientët me koronavirus, infermieres që punonte me të brendshme i ndodh…(FOTOT)

Para disa kohësh, foto e një infermiereje në Rusi, e cila kuronte të sëmurët me koronavirus me një veshjet transparente, u bë virale në rrjete sociale.

Pikërisht për këtë arsye, infermierja e identifikuar si Nadia Zhukova 23-vjeçe, u pushua nga detyra me arsyetimin se ka shkelur kodin e etikës së punës. Mirëpo, së fundmi raportohet se Nadia ka lidhur një kontratë si modele me një linjë ruse të veshjeve sportive.

E intervistuar nga mediat vendase, në lidhje me këtë ndryshim të ri në jetën e saj, 23-vjeçarja tha: “Ndihem ende në siklet për të folur për atë që ndodhi me foton. Mbaj mend që sapo po ndërrohej turni dhe po ndërrohesha, më fotografuan dhe më pas dihet. Nuk e njihja veten, mbylla të gjitha rrjete sociale sepse ndihesha e turpëruar. U ndjeva e vlerësuar nga kolegët që më mbështetën shumë. Ndihem me fat që lidha një kontratë modelingu, ndihem e vlerësuar. Kjo është një nga pasionet e mia të fëmijërisë. Por edhe mjekësia gjithashtu. Nuk kam hequr dorë nga ajo ëndërr, shpejt do të rinis studimet”.

Related posts

Meteorologia kroate flet për temperaturat e larta në rajon: Kjo s’është normale

dardanianews

Media Gjermane: Grenell e ndihmoi LDK-në për ta rrëzuar Kurtin, ja cili është plani i marrëveshjes

dardanianews

Eksperti i NATO-s: Vuçiqi u paralajmërua se çka i ndodh nëse e sulmon Kosovën

dardanianews