16.1 C
New York
April 21, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Vajza e Gani Gecit tensionon situatën në Kuvend, tregon pse nuk e lë nënshkrimin aty ku është PDK’ja

Deputetja e LDK-së, Marigona Geci ka bërë sqarim se pse e ka tërhequr nënshkrimin për mbajtjen e seancave të jashtëzakonshme për votimin e Rimëkëmbjes.

Ajo ka thënë se nuk dëshiron që t’ia bashkangjes nënshkrimin e saj iniciatës së PDK-së.

Në emailin tim zyrtar dje më erdhi kërkesa zyrtare e PDK-së për seancën e jashtëzakonshme për Ligjin e Rimëkëmbjes Ekonomike. Atëherë si rrjedh pyetja që unë e kam nënshkruar Nuk dua dhe nuk ja bashkangjes nënshkrimin tim iniciativës të PDK-së”, tha Geci.

Ajo akuzoi PDK-në, duke ua përmendur edhe ish-kryetarin e partisë, Kadri Veseli i cili gjendet në pargaburim në Hagë.
“Ju vuajtjet tona para disa ditësh na keni marrë si dobësi e si ligësi, por po ju tregojë që nuk jemi të dobët e as të ligë. Por tani e di saktë që ish-kryetari i partyisë suaj janë të akuzuar për vrasje pas luftës. Ju keni menduar që ne nuk kemi guxim të flasim “, tha Geci.

 

Related posts

Coronavirus: Maskë e re për fytyrën që vret virusin mund të jetë e disponueshme në dhjetor

dardanianews

Rapsodi simpatizant i Hashim Thaçit e Sami Lushtakut, përmes këngës kërcënon me vrasje Albin Kurtin

dardanianews

“A po don me protestu i merr 5 euro”? Një person tregon si i pagua sot në “provën” për protestë të organizuar nga VV

dardanianews