14.9 C
New York
May 30, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Vdes gazetarja e njohur kosovare

Sot ka ndërruar jetë gazetarja e njohur Violeta Rexhepagiqi.
Ajo do të mbahet mënd për kontributin e madh
që e ka dhënë në fushën e gazetarisë dhe informimit tek populli shqiptar për ngjarjet dhe torturat e burgosjet që ndodhnin në Kosovën e para luftës.
Violeta Rexhepagiqi për publikun e gjërë shqiptar u bë e njohur me paraqitjet e saja në grupin e muzikës moderne të kohës “Vivien” rreth vitit 1984.
Gjatë kësaj kohe, ajo përfaqson për dy herë Kosovën në përzgjedhen e përfaqësueses së Jugosllavisë për “Këngën e Eurovizionit”.
Violeta me vite ka punuar në RTP, pastaj në RTK, ndërsa gjatë viteve të 90′ ishte korrespodente në TV Sky News.

Related posts

Kjo është gjendja shëndetësore e kosovarëve që u aksidentuan me eskortën e Sali Berishës

dardanianews

U pyet për shpalljen ‘non grata’ të Sali Berishës, Soni Malaj tregon si e priti lajmin

dardanianews

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

dardanianews