23.2 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Kronika e zezë

VDES NGA KORONAVIRUSI BIZNESMENI I NJOHUR SHQIPTAR NË NEW YORK

Mbrëmjen e së mërkurës, 22 prill 2020, humbi jetën në luftë më koronavirusin bashkatdhetari ynë Kujtim Zherka, një ndër biznesmenët e suksesshëm në Shtetet e Bashkuar të Amerikës.

Kujtimi jetonte në New Jeresy.

Ai ishte një shembulli i shkëlqyer i shqiptaro amerikanit, njeri punëtor, krijues pasionont në fushën e ndërtim – shërbimeve, atdhetar i spikatur, patriot i përkushtuar në çështjen kombëtare, luftëtar i paepur për demokraci.

Kujtimi ishte një baba i përkushtuar dhe i dashur, një vëlla i jashtëzakonshëm për Vëllain dhe 7 motrat e tij, një shok dhe mik i rrallë. Kujtimi do t’i mungojë shumë komunitetit tonë, shkruan portalit “Plava e Gucia Sot”.

Related posts

Sondazhi: Ja cili është lideri nga Shqipëria më i pëlqyer në Kosovë

dardanianews

Takimi 40 minutësh i ambasadorit amerikan me Vjosa Osmanin

dardanianews

Vazhdon debati: Bekim Haxhiu me akuza të rënda ndaj Xhelal Sveçlës: Është dezertor, ka ikë prej luftës

dardanianews