14.8 C
New York
September 24, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Vëllezërit Geci nga Llausha: E gjithë Drenica me Bekim Jasharin

Kryetari aktual i Skenderajt vazhdon të marrë mbështetje në garën për të siguruar edhe një mandat në krye të kësaj komune, raporton Gazeta Online Veriu.info.

Mbështetje të madh Jashari ka marrë edhe nga vëllezërit Geci nga Llausha e Skenderajt.

Njëri nga vëllezërit Geci, Halil Geci, përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka thënë se e gjithë Drenica është me Bekim Jasharin.

Ai u ka bërë thirrje të gjithe drenicasve që të largohen nga partitë politike dhe iniciativat e ndryshme dhe t’i japin mbështetje Bekim Jasharit.

Sipas tij drenicasit duhet të largojnë nga opcioni njerëzit që janë bërë miliarderë në emër të gjakut të familjes Jashari dhe ta votojnë përfaqësuesin e kësaj familje.

Shkrimi i plotë i tij:

E gjthë Drenica me Bekim Jasharin
Ata që janë shqipëtar e Drenicali që kanë gjak shqipëtari largohuni nga partitë politike,dhe inciativat e ndryshme, vota e Drenicakve duhet të shkoj për Bekim Jasharin dhe asambleistat që i cakton Bekimi e jo nga zuzaret e inciativave qytetare, dhe të partive tjera,si dhe nga ata që e tradhtuan familjen Jashari e që lan vetem,dhe sot janë bërë bashkë qakej,kuca,e maca për ta gjunjëzua Bekimin,unë ju them se familja Jashari nuk u gjunzua para makineris qetnike Serbe të Millosheviqit,e po ju derzohet vazalve politik të shikut e të Hashimit. Ata qe sot ju kanë bashkuar inciativave dhe partive për ta sfiduar Bekimin nuk janë shqiptar..!
Zëra lahperash që mundohen ta sfidojnë,nënçmojnë dhe etikojnë dhe të krahasaojn Bekim Jasharin me kandidatet tjerë që jan bërë miliarder pikërisht në emer të gjakut të Familjes Jashari,Familje kjo e pa përseritshme në historinë shqiptare e besa edhe të njerzimit.
Familje kjo që u flijuanë i madhë e i vogël burra e gra e fëmijë të gjithë se bashku ,me pushkë në dorë në luftë me një ushtri, duke luftuar dhe duke u flijuar për lirinë e këtijë vendi,sot po tentojnë hileqaret,e lahperat dhe zuzaret ,ata që dje iken dhe e lanë në baltë Jasharajt dhe me vonë kthyen si kurvat bythë…. pa e humbur as edhe një qime floku,të tyre as te familjes të tyre po tentojn të nençmojn e te etiketojnë ëmblemen e Shqiptaris Familjen Jashari,duke i dalur kunder kandidat, Bekimit njiësoi sikur dje Ademin që e lën vetem ,dhe më vonë u banë kundra ti duke e lanë pa armë dhe pa fishek,jo veq kaç por edhe iken si kurvat llugave Drenices dhe banhofeve të perendimit ,pikerisht ata që dje ia ndalen armatimin dhe u ban krah i Polarit prej Broje,dhe Vuçiçit të cilet në tryezen e bisedimeve e sollen ndarjen e Mitrovices ,e sollen Zajednicen e sollen mini-shengenin, i ndan tokë Rugove Cerna Gores dhe që i sollen atdheut 100 te zeza ,me vrasje hajni uzurpime ,duke e pruar Kosovën buzë shperbërjes,nga e cila situat e kemi veshtirë të dalum, u bënë miliarder,dhe që nuk u ngopen kurrë, pikerisht kjo sort e qenefave, edhe sot, po e mbrojn në vazhdimsi arqitektin e ndarjes Vuçiçin Ramen dhe Thaqin,edhe po tentojn ta kapin Komunen e Skenderajt ,ngase ia ka lënë zhigë politika,hajnija dhe plaqka.
Plaqkë të cilën ua ndërprieu para 4 viteve Bekimi,ashtu siq ia ndërpriti Shabani me djem Serbisë plaqken dhe vrasjet e Kosovës ashtu edhe Bekimi ua ndërpriti argatve te Hashimit dhe Vuçiçit plaqken që ia bënë Drenices këta munafikgji.
Po të njejtit qenefa pas ranjes së Jasharajve e kan festua vdekjen e tyre me të shtëna në ajrë dhe me shampanjë,duke lobuar se Ademi ska qen i joni.
Ju pysë juve Drenicakve te mi
a e meritojn lirinë e këtij vendi,ata që sot sillen si harambasha e miliarder në emer të gjakut e të atedheut.
Jo bre jo! boll ma,lejoni atedheun të frymoi shqip o lahpera .
O ju bre e meritoni plumbin në pocorrk të kres, fatkeqsia është se spo ka kushë…!
Drenica duhet ta di se Bekimi është njishi për Skenderajn.
Gjithashtu për Kosovën është njishi Murati pas tyre tjerë nuk ka.
Prandaj të gjithë Drenicaket i lutem të largohen nga Inciativat qytetare dhe poshtersit e disa kurvave në politikë që po tentojnë me hyrë mbrenda si asambleist,përmes inciativavev qytetare ,e pastaj me qit kushte.
I lus qytetaret e Drenices të largohen nga këto tradheti.
Kuptone se vota e Drenicakve duhet të shkoi për Bekimin dhe listen e ti të asambleistve të cilet ai i ka caktuar.
Bekimit i uroi fitoren dhe i betohem krejt qka kam njerzë miqë e shokë e familje time vota do shkoji per Bekimin dhe të gjithë ata asambleistet që I prek me gishte dhe që mendon se jan te duhurit e ti .
Urime fitorja o më i miri i Kosoves Zoti e bekoftë Drenicen Zoti e bekoftë familjen Jashari Zoti e bekoftë Kosovën dhe na ruajt nga kjo sort e zuzarve amin.

Related posts

Iniciativë për “përjashtimin” e Vjosa Osmanit nga LDK?! Flet Lutfi Haziri

dardanianews

Kërcënohet me jetë Albin Kurti: “10 milionë euro kush ma sjell kokën e tij”

dardanianews

Lajmi i fundit: Kurti shkarkon Shkëlzen Gashin

dardanianews