15.7 C
New York
June 24, 2021
DardaniaNews
Featured Shëndetësi

Vetëm tri hurme në ditë mund t’ju mbajnë larg këtyre sëmundjeve

Hurmat janë një fryt që patjetër përdoret shumë pak në dietë dhe shumicës nuk i duken të shijshme, megjithëse është më shumë se kaq. Hurmat janë të pasura me bakër, kalium, fibra, mangan, vitaminë B6 dhe magnez.

Përmirëso tretjen

Ato janë të dobishme për tretje, për zorrët dhe për çdo problem me stomakun.

Shtatzënia

Hurmat gjithashtu ndihmojnë edhe lindjet, domethënë hulumtimi tregon se gratë që hanin të paktën katër javë para lindjes kishin një lindje më të lehtë.

Tensioni i lartë i gjakut dhe sulmi në zemër

Dobësimi

Mundohuni të hani disa dite gjatë gjithë ditës që do t’ju bëjnë të ndiheni të ngopur dhe në mënyrë efektive të zvogëloni peshën tuaj.

Related posts

Dieta gjermane: Humb 10 kg për 23 ditë

dardanianews

Albulena Haxhiu tregon se kur do të formohet Qeveria Kurti 2, flet dhe për emrat e ministrave

dardanianews

Xhafer Tahiri flet pas kërcënimit me jetë, drejton gishtin nga PDK-ja si autorë të kërcënimit

dardanianews