6.5 C
New York
March 25, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

Video skandaloze: Shan Familjen Jasharajt e të gjithë ata që kanë derdhur gjak për Kosovë

Njëzet e tre vite më parë Kosova po përballej ende me pushtuesin serb. Qindra shtëpitë të djegura, mijëra civilë të vrarë e të zhdukur, gra të dhunuara e luftëtarë që ranë në fushën e betejës.

Lufta dhe qëndresa e komandantit legjendar Adem Jashari dhe familjes së tij marsin e vitit 1998 i dha vulën sublime të sakrificës së jetës për liri. 5, 6 dhe 7 marsi i vitit 1998 u mori jetën e 55 anëtarëve të familjes Jashari. Gra, burra, fëmijë e madje edhe foshnje, ranë për të mos vdekur kurrë.

Ishte sakrifica e tyre dhe qindra luftëtarëve të UÇK-së që dhanë jetën për lirinë që ne sot gëzojmë. Pa sakrificën e tyre, ëndrra jonë për një Kosovë të pavarur nuk do të ishte e mundur.

Mirëpo, sot në mesin tonë ka edhe të atillë që nuk e vlerësojnë jetërat që u dhanë për lirinë që gëzojmë. Në një video të publikuar në Tik-tok, një qytetar bën një deklaratë skandaloze.

Ai teksa gëzon jetën në Kosovën e lirë për të cilën luftuan e u flijuan Jasharajt dhe qindra të tjerë – i shanë e nënçmon pikërisht këta njerëz.

Pseudonimi i tij në Tik-Tok është “lata ktu“, raporton Paparaci.

“Jasharajve dhe qatyne që kanë derdh gjak për liri tonë Drencië nonen ju ***”, është deklarata e tij e publikuar në Tik-Tok.

Video Player

Related posts

Hysamedin Feraj i VV’së paralajmëron përplasje të qytetarëve

dardanianews

Milaim Zeka: Albin, çoi në burg këta persona, një pyetje për Kadri Veselin…

dardanianews

Në 19 vjetorin e vrasjës tinzare të Heroit të Demokracisë, Ismet Rraci

dardanianews