6.5 C
New York
March 25, 2023
DardaniaNews
Kronika e zezë

“Kam përdhunuar 24 gra”, ish-oficeri i policisë në Londër rrëfen krimet seksuale

Një ish-officer policie në Londër është shpallur fajtor për 24 përdhunime të cilat i ka kryer në një periudhë kohore prej 18 vitesh.

24 akuzat për përdhunim e bëjnë ish-oficein e policisë si një nga përdhunuesit më të këqinj në historinë britanike, shkruajnë mediet vendase.

Sakaq shkeljet e tij nuk kufizohen vetëm te përdhunimet, pasi ai akuoht edhe për vepra të tjera penale, që e çojnënë këtë mënyrë numrin e akuzave në 49.

David Carrick, 48 vjeç, i cili u deklarua fajtor për 49 akuza ,duke përfshirë 24 akuza për përdhunim, u pezullua nga detyra e oficerit të policisë më tëtor të 2021, kur ai u arrestua.

Siç raportojnë mediet britanike, ish-oficeri i policisë u afrohej vazjave dhe grave nëpërmjet aplikacioneve të takimeve në internet, më pas I mashtronte dhe abuzonte seksualisht me to.

48-vjeçari ka shëbyer gjatë karrierës së tij në në Administratën Parlamentare dhe të Mbrojtjen Diplomatike./albeu.com/

Related posts

E tmerrshme: Babai i heq organet gjenitale vajzave të tij duke i mashtruar kinse do të vaksinohen për Covid-19

dardanianews

20 vjeçarja në Prishtinë kërcen nga kati i 4-të, vdes nga plagët në QKUK

dardanianews

I vrau vajzën dhe gruan, Gjykata ul dënimin për Pjetër Ndrecajn

dardanianews