21.3 C
New York
June 28, 2022
DardaniaNews
Featured Lajme

Vjosa Osmani, Anton Quni dhe Lumir Abdixhiku formojnë parti

Vjosa Osmani, Anton Quni dhe Lumir Abdixhiku formojnë parti, kështu quhet ajo Kryetarja e Kuvendit, Vjosa Osmani, Ministri i Mbrojtjes, Anton Quni dhe Ministri i Infrastrukturës dhe Mjedisit, Lumir Abdixhiku, së bashku edhe me 7 deputetë tjerë të LDK-së, sot pritet ta bëjnë publike krijimin e partisë më të re në Kosovë. Krejt kjo vjen pas zhvillimeve dramatike të javës së kaluar, ku edhe u rrëzua qeveria Kurti. Burimet e TV Malisheva bëjnë të ditur se partia më e re në Kosovë do të quhet Lidhja Rugoviste e Kosovës. Se si do të jetë reagimi i LDK-së ende nuk dihet, ku padyshim ky subjekt do të ketë një godtije të rënë, kur dihet roli i Osmanit, Qunit dhe Abdixhikut në LDK. E ju të dashur të Tv Malisheva faleminderit që besoni në ne, e mos harroni që sot është 1 prilli!

Related posts

Reklamon të pasmet bombastike, vërshojnë komentet për Rashelin

dardanianews

Isa Mustafa Zbulon Edhe Njëherë Varësinë E Tij Nga Thaçi, Kërkon Nga Osmani E Kurti Të Garantojnë Për Të Akuzuarit Nga Specialja!

dardanianews

Urdhri i Putinit për të goditur Perëndimin me armë bërthamore ‘do të injorohet sepse komandantët mendojnë se ai po vdes’, pretendon një ekspert

dardanianews