2.3 C
New York
April 22, 2021
DardaniaNews
Featured Lajme

Vuçiqi mobilizon ushtrinë, “kërcënon” Kosovën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç ka zhvilluar një takim me përfaqësuesit e Ministrisë së Mbrojtjes dhe ushtrisë serbe. Për mediat, kreu i shtetit tha se vendi duhet që të kujdeset për Serbinë.

Vuçiç gjithashtu njoftoi se do të ketë investime të mëtejshme në ushtrinë serbe dhe sistemin e mbrojtjes, si dhe rritje të konsiderueshme të të ardhurave për anëtarët e ushtrisë gjatë këtij viti.

Ju e dini se çfarë problemesh kemi në Kosovë, ne gjithashtu kemi probleme të tjera rajonale, së bashku me problemet e llojit të tretë, të cilat kanë të bëjnë me mosmarrëveshjet gjeopolitike të fuqive të mëdha dhe ku ne shpesh jemi vendi rreth të cilit interesat e tyre përplasen,”- tha Vuçiç.

Bashkë me Vuçiç, në takim ishin edhe ministri i Mbrojtjes, Nebojsha Stefanoviç dhe shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Milan Mojsiloviç.

 

Related posts

Eskalon debati në mes Bekim Jasharit dhe Sami Lushtakut, ky i fundit i përgjigjet ashpër

dardanianews

Veseli dhe Kabineti i Millka’Gorës: Marria me ‘zbulimin’ e xhamisë arabe më 1289 në Kosovë

dardanianews

Vjen lajmi i mirë! Japonezët gjejnë zgjidhjen, ky është ilaçi që shëroi pacientët me koronavirus për 4 ditë

dardanianews