22.4 C
New York
May 27, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajme

Zëvendëskryeministri Abazi një kohë thoshte se VV është e njëjtë me PDK’në

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe anëtari i VV’së, Haki Abazi, para disa viteve sa nuk ishte anëtar i VV’së thoshte se ky subjekt është i njëjtë me PDK’në.

Abazi, që tani njihet si përkrahës i madh i Kurtit, citohet të ketë thënë se VV është përjashtuese dhe fragmentuese.

‘’VV nuk bën asgjë tjetër më shumë se që ka një grup më të mençur dhe të sofistikuar në grup. Por formën e qasjes drejt komunave dhe drejt politikës dhe drejt angazhimeve dhe përcaktimeve të prioriteteve është e njëjtë me Partinë Demokratike. Është përjashtuese është fragmentuese nuk lejon energji dhe debat të gjallë’’, kishte thënë Abazi.

Abazi iu bashkua VV’së para fushatës zgjedhore të vitit të kaluar. Ai një kohë njihej si kundërshtar i Lëvizjes dhe njihet për debate televizive me ish-anëtar të VV’së, që tani kanë kaluar në PSD. /Express/

Ndëgjojeni Haki Abazin, si e krahason lëvizjen VV-je me PDK-në! Sot, Haki Abazi është zv. Kryeministër i Albin Kurtit?Dëgjim të këndshëm!#Shpërndajeni…

Posted by LDK per Kosoven on Sunday, March 22, 2020

Related posts

Çfarë ndodhi? Surpriza për Mevlanin përloti gjithë studion e Përputhen

dardanianews

Rrëzohet Olaf Scholz, anulon të gjitha angazhimet

dardanianews

“Liria është religjioni ynë” – ukrainasit shfaqin një video përmbledhëse të dështimit të forcave ruse

dardanianews