2.5 C
New York
February 2, 2023
DardaniaNews
FeaturedLajme

35 të shëruar, 17 raste të reja me Covid-19 në Kosovë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, ka bërë të ditur se sot janë shëruar 35 persona nga Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, Vitia tregon se janë 17 raste të reja.

‘’Të dhënat e sotme tregojnë 35 të shëruar dhe 17 raste pozitive.’’

‘’Këto rezultate janë shpresëdhënëse por, ne duhet ta mbajmë vëmendjen tek rregullat që duhet t’i ndjekim. Megjithatë, sot e humbëm edhe një bashkëqytetarë në betejën me COVID-19. Ngushëllimet më të sinqerta familjarëve!’’

‘’Akoma nuk ka kaluar rreziku. Ndaj ju lutem të mos shpërqendrohemi asesi dhe të ecim së bashku në këtë betejë të jashtëzakonshme për shëndetin dhe jetën e gjithsecilit.’’, shton ai. /Express/

Related posts

Rrëfen 22 vjeçarja nga Kosova: Kolegu im më ngacmoi, nuk kam guxuar ta lajmëroj rastin se do më largonin nga puna

dardanianews

Babai i vëllezërve Arifaj: Nuk me rrjedhin lotët për shkak të ngushëllimeve të shqiptarëve

dardanianews

Arrestohen 5 persona në Kosovë, po përgatisin vepra terroriste, iu gjetën edhe eksplozivë

dardanianews