25.3 C
New York
April 15, 2024
DardaniaNews
FeaturedLajmeShëndetësi

96 raste të reja me COVID-19, ja nga cilat komuna vijnë të infektuarit

Sot më 21 qershor 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK, janë konfirmuar 96 raste.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Gjilanit 20 raste, komuna e Prishtinës 19 raste, komuna e Prizrenit 19 raste, komuna e Mitrovicës 15 raste, komuna e Pejës 6 raste, komuna e Vitisë 6 raste, komuna e Vushtrrisë 3 raste, komuna e Drenasit 2 raste, dhe me nga 1 rast komunat: Fushë Kosovë, Kaçanik, Lipjan, Mamushë, Obiliq dhe Shtime.

Related posts

Rada Trajkoviq paralajmëron koalicion me Albin Kurtin

dardanianews

Serbia në makth, nëse Kosova blen sistemin kundërajror – Iron Dome dhe Javelin

dardanianews

Pse Rabini i Moskës thërret për largimin e hebrenjve nga Rusia?

dardanianews